Archiwum aktualności 2013 Archiwum aktualności 2013

V Konkurs Ekologiczny rozstrzygnięty

10 października 2013 roku na terenie Nadleśnictwa Kędzierzyn został rozegrany V konkurs Ekologiczny, którego organizatorem był Urząd Gminy Bierawa oraz Nadleśnictwo Kędzierzyn. Konkurs odbył się na terenie ścieżki edukacyjnej w Starej Kuźni i miał charakter terenowego biegu drużynowego z przystankami, na których zawodnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu ekologii i przyrody, np. rozpoznać rosnące wokół drzewa, czy zebrane grzyby.

10 października 2013 roku na terenie Nadleśnictwa Kędzierzyn został rozegrany V konkurs Ekologiczny.

Organizatorem konkursu, który już na stałe wpisał się w kalendarz lokalnych imprez, był Urząd Gminy Bierawa oraz Nadleśnictwo Kędzierzyn. Konkurs odbył się na terenie ścieżki edukacyjnej w Starej Kuźni i miał charakter terenowego biegu drużynowego z przystankami. Na każdym przystaniu zawodnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu ekologii i przyrody, np. rozpoznać rosnące wokół drzewa, czy zebrane grzyby.

Konkurs został rozegrany w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii dzieci młodszych (klasy I-III) najlepszy wynik uzyskał Błażej Łuczak ze Szkoły Podstawowej w Starej Kuźni, II miejsce zajęła Weronika Synówka ze Szkoły Podstawowej w Starej Kuźni, III miejsce zajęła Paulina Tkocz ze szkoły ze Starego Koźla.

W kategorii dzieci starszych (klasy IV-VI) zwyciężyła Mateusz Brym ze Szkoły Podstawowej w Starej Kuźni., II miejsce Szymon Łuczyna ze Szkoły Podstawowej w Dziergowicach i III miejsce Julia Karska ze Szkoły Podstawowej w Solarni.

Wśród gimnazjalistów najlepszy wynik uzyskali kolejno Joanna Tkocz z Gimnazjum w Bierawie, Edyta Franczyk z Gimnazjum w Solarni i Justyna Olbrych z Gimnazjum  w Bierawie.

W rywalizacji szkół w kategorii klas I-III: I miejsce Szkoła Podstawowa w Starej Kuźni, II miejsce Szkoła Podstawowa ze Starego Koźla, III miejsce Szkoła Podstawowa z Dziergopwic. W kategorii klas IV-VI: I miejsce Szkoła Podstawowa w Starej Kuźni, II miejsce SZ.P. z Dziergowic, III miejsce Szkoła Podstawowa z Solarni. W kategorii gimnazjów: I miejsce Gimnazjum w Bierawie, II miejsce Gimnazjum Dwujęzyczne w Solarni.

Dla wszystkich uczestników i szkół biorących udział w konkursie organizatorzy ufundowali cenne nagrody. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się przy wspólnym ognisku. Nagrody wręczyli Wójt Gminy Bierawa Krzysztof Ficoń, Nadleśniczy Nadleśnictwa Kędzierzyn Grzegorz Skrobek oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Kuźni, członek Zarządu Powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Pan Marek Piątek.