Archiwum aktualności 2013 Archiwum aktualności 2013

Projekt EKO-PTAK

25 września 2013 r. w ramach akcji sprzątania świata Nadleśnictwa Kędzierzyn wraz ze Szkołą Podstawową w Starej Kuźni zrealizowało wspólny projekt pod nazwą „Eko-Ptak”. Celem projektu było zachęcenie dzieci i młodzieży do podejmowania działań proekologicznych oraz edukacja na temat ochrony środowiska i ujemnego wpływu wyrzucanych śmieci na tereny leśne.

25 września 2013 r. w ramach akcji sprzątania świata Nadleśnictwa Kędzierzyn wraz ze Szkołą Podstawową w Starej Kuźni zrealizowało wspólny projekt  pod nazwą „Eko-Ptak". Celem projektu było zachęcenie dzieci i młodzieży do podejmowania działań proekologicznych oraz edukacja na temat ochrony środowiska i ujemnego wpływu wyrzucanych śmieci na tereny leśne.

Projekt miał także uświadomić najmłodszym zasady segregacji śmieci czyli właściwej gospodarki odpadami. Niewątpliwie w propagowaniu właściwych postaw wobec przyrody jako leśnicy mamy też swój interes. Obecnie na terenie Nadleśnictwa Kędzierzyn usuwa się rocznie około 150 metrów sześciennych śmieci, a koszty z tym związane to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W ramach projektu dzieci wykonały Eko-Ptaka z surowców wtórnych i naturalnych. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. W nagrodę każde dziecko otrzymało upominek. Podsumowanie projektu odbyło się przy wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasek.