Archiwum aktualności 2013 Archiwum aktualności 2013

III edycja Konkursu Ekologicznego Gminy Bierawa i Nadleśnictwa

Już trzeci raz w Nadleśnictwie Kędzierzyn odbył się konkurs ekologiczny dla szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Bierawa.

5 października na terenie Nadleśnictwa Kędzierzyn został rozegrany III konkurs Ekologiczny dla szkół podstawowych i gimnazjalnych z Gminy Bierawa.

Organizatorem konkursu, który już na stałe wpisał się kalendarz imprez, było Nadleśnictwo Kędzierzyn i Gmina Bierawa. Tegoroczna edycja, ze względu na przypadający Międzynarodowy Rok Lasów miała szczególny wymiar.

Konkurs przeprowadzono na terenie ścieżki edukacyjnej w Starej Kuźni. Miał charakter biegu przełajowego z przystankami, na których uczestnicy mogli się wykazać wiedzą leśną i ekologiczną.

Uczestnicy konkursu startowali w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii dzieci młodszych (klasy I-III) najlepszy wynik uzyskała Nikola Suchanek ze szkoły w Starej Kuźni, w kategorii dzieci starszych (klasy IV-VI) zwyciężył Olaf Tłuk ze Szkoły Podstawowej ze Starego Koźla. Wśród gimnazjalistów najlepszy wynik uzyskała Zuzanna Szymańska z Gimnazjum w Bierawie.

Dla laureatów i szkół biorących udział w konkursie organizatorzy ufundowali nagrody.

Podsumowanie konkursu odbyło się przy wspólnym ognisku.