Lista aktualności Lista aktualności

Zanocuj w lesie Nadleśnictwo Kedzierzyn dopuszcza możliwość używania kuchenek gazowych

 

Nadleśnictwo Kędzierzyn dopuszcza zgodnie z Regulaminem korzystania z obszarów objetych Programem "Zanocuj w lesie" , który jest załącznikem do Decyzji nr 5/2022 Nadleśniczego Nadleśnictwa Kedzierzyn z dnia 18.07.2022r. możliwość używania kuchenek gazowych pod następującymi warunkami:
 

    sprawdź obowiązując w danym dniu zagrożenie pożarowe, dwukrotnie w ciągu dnia. Zagrożenie pożarowe jest aktualizowane w ciągu dnia o godz. 10.00 i 14.00. Sprawdzisz je na stronie http://bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/ lub https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy -wybierając w menu „Mapy BDL / „Mapa zagrożenia pożarowego”. W przypadku dużego zagrożenia  (3. „czerwony” stopień) używanie kuchennej jest zabronione!.

  używanie kuchenek dozwolone jest tylko pod stałym nadzorem, gwarantującym zabezpieczenie przed ewentualnym powstaniem pożaru,

   zabronione jest używanie kuchenek na glebach torfowych, w młodnikach i drzewostanach w których wysokość koron drzew znajduje się poniżej 5 m od ziemi oraz na powierzchniach leśnych porośniętych wysokimi trawami i wrzosem.

Materiały do pobrania